czwartek, 27 marca 2014

Torebusie i podusie

Materiały tapicerskie mają tak różnorodne inspirujące faktury i sktruktury, o kolorach nie wspominając, że aż chce się je pociąć i ułożyć w nową całość! Z takiej właśnie potrzeby powstały poduchy i torby, a to jeszcze nie koniec... Nie ma to jak kreatywne wykorzystanie resztek!
Poduszki to pierwsze eksperymenty z pikowaniem. Docelową mają znaleźć się na siedzisku, które na razie jeszcze jest w planach. Komplet pojawi się w osobnym poście.


przymiarki, czyli uchylamy rąbka tajemnicy

Natomiast torby, to zupełnie inna sprawa. Toreb nigdy dość! Tak więc z kolorowych resztek powstała wielka patchworkowa torba, która ma pomieścić nie tylko wszystkie potrzebne drobiazgi, ale i wielki komputer. Bawełniana podszewka od nieocenionych Buktoli. Zamiast kieszonki wewnątrz mamy woreczek na najpotrzebniejsze drobiazgi. No dobra, wszystkie drobiazgi w torebce są niezbędne, ale zawsze łatwiej będzie odnaleźć telefon. Uchwyty nie do końca udane z powodu totalnego nieporozumienia z panem kaletnikiem. Nic to, pierwsze koty za płoty, a skóry też nauczymy się szyć!
Żeby nie było nudno, po jednej stronie mamy układankę z kwadratów, a po drugiej – pasy.jest wieeeelka


Druga torebka została zainspirowana pasem ni mniej, ni więcej – monterskim. Bo wygodnie, bo wszystko pod ręką, bo inaczej niż klasycznie na ramieniu. Po poprzednim rozszalałym kolorystycznie projekcie przyszła pora na coś bardziej stonowanego. Bo szarości także są śliczne i inspirujące. Złamane fiolety także. Pierwszy raz wykorzystałyśmy też ozdobną taśmę. Być może wykorzystamy ten pomysł także przy renowacji któregoś z foteli. Wisienki na torcie to filcowe kulki – żeby jednak nie było za poważnie. Wewnętrzna potrzewka uszyta jest z kraciastej bawełny w optymistycznym błękicie.

filcowe kuleczki czyli wisienki na torcie

inspirujące faktury

Kolejne torby się produkują. Będzie można też zamówić sobie taką wymyśloną przez siebie. Niedługo też urządzimy torbom sesję zdjęciową i będzie można zobaczyć, jak wyglądają na człowieku. Tak więc, bądzcie czujni, będzie apdejt! ;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza